Bitcoin Fiyatının Her Adımını Bilen Analist: ATH Bu Tarihte!

Bitcoin tahminleriyle önceden de gündeme gelen bir analist olan Peter Brandt, şimdi, piyasa değeri ile en büyük kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu (ATH) kıracağı zamanı belirledi. İşte ünlü traderın en son Bitcoin açıklamaları…

Peter Brandt, Bitcoin için rekor seviyeyi bu zamanlar bekliyor

Kıdemli trader ve analist Peter Brandt, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan’ın 90 gün içindeki son 1 milyon dolarlık Bitcoin fiyatına bir kez daha tepki gösterdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Brandt, bu tahmini “aptalca” olarak nitelendirmişti. Ancak, şimdi BTC’nin yeni rekor seviyesi için kendi tahminini yaptı. Kripto para piyasası hala bir ayı sezonu yaşarken ve Bitcoin 27.000 dolar seviyesinde gezinirken, Peter Brandt Bitcoin hakkındaki tahminini düşürdü. Ona göre, dünyanın en popüler kripto parası, tüm zamanların en yüksek seviyesinden 12 ay kadar uzakta.

Peter’ın tahmini, kripto yazarı ve analist Cheds’in tweet’ine bir yanıt olarak geldi. Balaji Srinivasan’ın 1 milyon dolarlık BTC fiyat tahminine yanıt olarak Cheds, BTC fiyatının önümüzdeki 90 gün içinde 50.000 dolara yaklaşmayabileceğini söyledi. “Merak ediyorsanız: BTC’nin bırakın 1 milyon doları, önümüzdeki 90 gün içinde 50 bine bile yaklaşması pek olası değil,” dedi.  Dün, Peter Brandt BTC yatırımcılarına açığa satış yapmaları için meydan okudu. Deneyimli trader Peter, yalnızca Bitcoin Chicago Mercantile Exchange (CME)’deki boşluk oluşumlarına dayalı kararlar veren Bitcoin traderlarına eleştiride bulundu.  

Brandt, CME boşluğu ile ticaret yapanları eleştirdi

CME boşluğunun ne olduğunu anlamak için önce CME’nin nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Kripto borsalarında günün her saati kripto ticareti yapılabilirken, CME’nin hafta sonu ve günün bazı bölümlerinde kapandığını belirtmekte fayda var. Dolayısıyla, bu mola sırasında CME’deki vadeli işlem fiyatı sabitlenirken, Bitcoin’in fiyatı spot borsalarda hareket etmeye devam ediyor. CME açıldığında spot fiyatı yakalamak için bir boşluk oluşur. Bu boşluk, CME boşluğu olarak bilinen şeydir.

Sonuç olarak, Brandt tarafından belirlenen boşluklar, Bitcoin’in son iki hafta sonundaki etkileyici rallilerinin sonucudur. Özellikle, traderlar genellikle bu boşluklara karşı temkinli davranırlar, çünkü bunlar potansiyel bir düzeltme veya geri dönüşü ima ederek dolma eğilimindedir. Ancak, Brandt’ın bile yorumlarda belirttiği gibi, bu her zaman doğru değildir.

BTC, bankacılık krizinden bu yana yükseliyor

Bu yazının yazıldığı an itibariyle, Bitcoin 27.472 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu, ayı mevsimi ve küresel bankacılık krizinin ortasında geçen hafta yüzde 25’lik bir artışa işaret ediyor. Galaxy Research’ten Alex Thorn’un dünkü tweet’ine göre, BTC fiyatının SVB çöküşünden bu yana yüzde 45 arttığını da belirtmekte fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*