Satrançta İkinci Kez “Büyük Usta” Normunu Alan 14 Yaşındaki Ediz Gürel Tarihi Başarılara İmza Atıyor

Satrançtaki genç yeteneğimiz, 14 yaşındaki ‘Uluslararası usta’ (IM) Ediz Gürel, Azerbaycan’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda oynamaya hak kazandı. İkinci kez ‘Büyük usta’ (GM) normunu almayı başaran Ediz Gürel ülkemizin yetiştirdiği en genç GM olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2023 Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’na 14 yaşındaki Ediz Gürel damga vurdu. 379’u unvanlı olmak üzere 497 sporcu katıldığı turnuvayı 8 puanla tamamlayan Gürel, ikinci kez GM normu almayı başardı.

14 yaşındaki genç sporcu, bir GM normu daha almayı başarırsa satranç sporundaki en büyük unvan olan GM ünvanı almaya hak kazanacak

Ülkemizin yetiştirdiği en genç Büyük Usta ünvanlı sporcusu olmaya çok az kalan Ediz Gürel’in potansiyeli çok yüksek görülüyor.

Satranç otoriterilerinizin süperstar olarak tanımladığı Ediz Gürel, Azerbaycan’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda yer alarak GM ünvanı almaya çalışacak.

2023 vrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda 8 puan alarak birincinin yalnızca yarım puan arkasında turnuvayı tamamlayan Ediz Gürel’in gelecekte ismi sık sık duyacağız.

Genç sporcumuza sosyal medyadan gelen destek mesajlarına birlikte bakalım?

?

?

?

?

?

Tebrikler sana Ediz Gürel! Bu zor yolculukta hep yanındayız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir