Apple’dan sonra Google’da Hindistan dedi!

Google, Hint pazarına olan ilgisini artırarak Pixel akıllı telefon üretimine başlamaya karar verdi. Özellikle Hindistan’da Pixel serisine olan büyük ilgi sonrası bu kararı alan şirket, 2024 yılından itibaren “Make in India” (Hindistan’da Üret) girişimi kapsamında Pixel 8 serisini üretmeyi planlıyor. Bu üretim sürecinde, uluslararası sözleşmeli üreticilerle işbirliği yapacaklarını belirttiler.

Google Hindistan etkinliğinde konuşan Rick Osterloh, cihazlar ve hizmetlerin kıdemli başkan yardımcısı olarak; “Pixel akıllı telefonlar için Hindistan öncelikli bir pazardır. En iyi donanımımızı ve altta yatan yazılım kabiliyetlerimizi ülke geneline getirmekte kararlıyız.” dedi. Osterloh ayrıca, “Pixel akıllı telefonlarını yerel olarak üretmek için ulusal ve uluslararası ortaklarla işbirliği yapıyoruz. Bu, Pixel cihazları için yerel talepleri karşılamaya yönelik genişlememizin ilk adımı ve Google’ın Hindistan’a olan taahhüdünde büyük bir ilerlemedir.” ifadelerini kullandı.

Google, hizmetleri için Hindistan’ı önemli bir pazar olarak görüyor ve bu sebeple önümüzdeki birkaç yıl içinde bu ülkede 10 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor. Bu, ülkenin dijital ekonomisi için büyük bir destek olacak. Aynı Apple gibi Google’ın da zamanla Hindistan’daki üretim kapasitesini artırması bekleniyor.

Apple’dan sonra Google’da Hindistan dedi!

Google, Hindistan’da yeni üretim adımlarını duyurduğu bu etkinlikte, başka birkaç yeniliği daha tanıttı. Bu yenilikler arasında Google Pay kullanıcılarının “formal kredi”ye kolayca erişmelerini sağlayacak bankalardan önceden onaylanmış kredi limitlerinin getirilmesi yer alıyor. Gizlilik önlemleriyle desteklenen bu hizmet sayesinde kullanıcılar daha güvende olacaklar.

Ayrıca, Google, Axis My India medya şirketiyle işbirliği yaparak “a.” adında yeni bir uygulama tanıttı. Bu uygulama, kullanıcılara çeşitli sosyal yardım programları, istihdam fırsatları ve sağlık avantajları hakkında bilgilendirme sunacak.

Online dolandırıcılığa karşı kullanıcıları koruma amacıyla DigiKavach adlı yeni bir girişimi de duyurdu. Bu girişim, sektör ortaklarıyla işbirliği içinde gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x