Babası ölen çocuk açlık ve susuzluktan vefat etti

İngiltere’de, okuyanların kanını donduran bir olay yaşandı. Lincolnshire bölgesinde yaşayan 60 yaşındaki Kenneth Battersby ve 2 yaşındaki oğlu Bronson Battersby, evlerinde ölü bulundu.

60 yaşındaki babanın, cansız bedeninin bulunmasından 14 gün önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği ifade edilirken, küçük çocuğun ise açlıktan ve susuzluktan yaşamını yitirdiği rapor edildi.

İkilinin cansız bedenleri ise birbirinin yanında uzanmış halde sosyal hizmetler görevlileri tarafından bulundu.

ANNE VE BABA AYRIYDI: OĞLUMU BANA VERSELERDİ BÖYLE OLMAZDI

The Sun’a konuşan 43 yaşındaki anne Sarah Piesse, “Bunun olduğuna hala inanmıyorum. Otopsinin sonuçlarını aldım. Bronson, babası öldüğü için açlıktan öldü. Benimle olmasına izin verselerdi durum böyle olmazdı.” dedi.

Oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra cansız bedeni teşhis etmek için hastaneye gittiğini söyleyen anne Piesse, “Ona bakamadım bile. Çok uzun sürede ölmüş bir halde yerde kalmıştı. Ona yalnızca dokunabildim. Yüreğimden bir parçanın koptuğunu o an hissettim.” diye konuştu.

Öte yandan korkunç olayın ardından açıklama yapan yetkililer, sosyal hizmet görevlisinin baba Battersby ile 27 Aralık’ta iletişime geçtiğini ve 2 Ocak’ta bir ziyaret ayarladığını söyledi. Görevliler kapıyı çaldıklarında yanıt alamaması üzerine, haber verilmeden 4 Ocak’ta yapılan ikinci bir ziyaretin de cevapsız kalmasının ardından Lincolnshire Polisi ile tekrar temasa geçildiği belirtildi. Günler sonra 9 Ocak’ta sosyal hizmet görevlisi, baba Battersby ve oğlunun ölü bulunduğu eve girebildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x