Denizde korku dolu anlar: 21 metrelik dalgalar panik yaşattı

400 yolcunun çıktıkları turistik bir gemi yolculuğu kabusa döndü… Atlas Okyanusu içerisindeki Kuzey Denizi’nde seyreden bir gemi Pia Fırtınası’na yakalanınca, yolcuların can yeleklerini giyerek bekledikleri korku dolu anlar kaydedildi.

Gemi, İngiliz turistleri daha büyük, geleneksel teknelerin ulaşamadığı kıyı şeridi boyunca götüren bir Norveç gemisi. Ancak fırtınanın neden olduğu 21 metre yüksekliğindeki dalgalar teknenin arızalanmasına neden oldu ve yolcuları mahsur bıraktı.

Videoda, tekne sallanırken paniğe kapılan insanların umutsuzca sandalyelere ve masalara tutunduğu görülüyor.

Fırtınadaki dev dalgalar yakından gösterilmeden önce bir kişinin “yere yat” diye bağırdığı duyuluyor. Görüntü, teknede can yelekleriyle bekleyen yolcuların görüntüsüyle sona eriyor.

“CANKURTARAN FİLİKALARI HAZIRLANIYORDU”

Bir yolcu, beşinci katta olmalarına rağmen dalgaların kabin pencerelerine ulaştığını ve suyun koridorlardan aktığını gördüğünü söyledi.

Launder isimli kişi, “Noel’de burada olacağımızı düşündük. Bir ara cankurtaran filikalarını hazırlıyorlardı.”

“9 Aralık’ta yola çıktık. 23 Aralık’ta sona ermesi gerekiyordu. Elektrik olmadan hareket etmeden saatlerce vakit geçirdik. Polislerle konuşuyorduk ve dalgaların 15 ila 20 metre olduğunu tahmin ediyorlardı.

“Dalgalar beşinci kat güvertedeki penceremize doğru geliyordu. Kapıdan su geldiğinde endişelendik.” dedi.

Kimsenin zarar görmediği yolcuğun sonunda gemi, Almanya’nın Bremerhaven kentine demir attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x