Fatih Portakal ‘Tekten Gidecekler’ Dedi, Asgari Ücret Kulisini Paylaştı! ’18 Bin Telaffuz Edilmiş Fakat…’

Gazeteci Fatih Portakal, merakla beklenen yeni asgari ücret ile ilgili edindiği kulis bilgisini paylaştı. Açıklanması planlanan rakamla ilgili ‘Anladığımız kadarıyla tekten gidecekler’ diyen Portakal, ‘Konuştuğum 1-2 kişi aktardığına göre asgari ücret beklentisi 16 bin 500 ile 16 bin 900 lira arasında olacağı yönünde’ dedi.

Kasım ayının ortalarına ulaşılmasıyla birlikte asgari ücretin 2024 yılında ne kadar olacağı ve kaç defa zam yapılacağı sorusu vatandaşların kafasında soru işareti yaratmaya başladı.

YouTube kanalı üzerinden yayın yapan gazeteci Fatih Portakal, 2024 yılı asgari ücreti ile ilgili edindiği kulis bilgisini paylaştı. Portakal, ‘Aralık son haftasın asgari ücretin kaç lira olacağını öğreneceğiz. 2024 yılında da 2 kez mi belirlenecek onu bilmiyorum. Ama anladığımız kadarıyla tekten gidecekler’ dedi.

Tarafların aralık ayında toplanacağını belirterek, edindiği kulis bilgisini paylaşan Portakal, ‘Konuştuğum 1-2 kişi aktardığına göre asgari ücret beklentisi 16 bin 500 ile 16 bin 900 lira arasında olacağı yönünde.’ ifadelerini kullandı.

Portakal konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: ’18 bin telaffuz edilmiş fakat çalışma maliyeti çok etkileyeceği için işveren tarafından istenmiyormuş. İktidar da enflasyon hedefinden sapma olacağı için istemiyormuş.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x