FTX Hareket Halinde: GMT ve Bu 9 Coin, Şirketlere Aktarılıyor!

Yakın tarihli bir gelişmede, zincir üzerindeki veri analisti Ember, 2 Aralık’ta FTX/Alameda ile ilgili adreslerden önemli hareketler bildirdi. FTX ve Alameda cüzdanlarından yapılan bir dizi transferi ortaya çıkararak, alacaklılara geri ödeme yapma ve finansal çöküşlerinin ardından çabalarına ışık tuttu. İzlenen işlemler, son 5 saat içinde toplam 18,42 milyon dolar tutarında önemli bir kripto varlık transferini ortaya çıkardı. Varlıklar arasında GMT, IMX gibi coinler yer aldı. İşte detaylar…

Coinbase Prime’a, Galaxy Digital’e büyük IMX, UNI, ETH transferi

Ember tarafından yapılan analiz, Coinbase Prime’a giden yaklaşık 8,92 milyon $’a eşdeğer 6,26 milyon IMX transferini ortaya çıkardı. Bu büyük hareket, transferin arkasındaki nedenler ve her iki platform için potansiyel sonuçlar hakkında sorular ortaya çıkarmaktadır. Yatırımcılar ve meraklılar IMX transferini yakından izliyor. IMX transferine ek olarak, FTX/Alameda ile ilişkili adresler çeşitli platformlara bir dizi transfer gerçekleştirmiştir. Özellikle, 1.643 ETH, yaklaşık 3,43 milyon dolar, açıklanmayan bir hedefe doğru yol aldı. Eş zamanlı olarak, yaklaşık 2,65 milyon dolar değerindeki 440.000 UNI, Galaxy Digital’de yeni bir ev buldu.

Wintermute’a GMT aktarıldı

Wintermute, 10 milyon GMT (yaklaşık 2,62 milyon dolar) ve 800.000 WOO (yaklaşık 180.000 dolar) platforma girerek önemli bir varlık aldı. Galaxy Digital de 100.000 BAL (yaklaşık 390.000 dolar) tutarında daha küçük bir transfer aldı. GSR, yaklaşık 260.000 dolara denk gelen 2,24 milyon LOOKS aldı. Kripto topluluğu bu son gelişmeyi sindirirken, bu transferlerin arkasındaki motivasyonlara ve ilgili platformlar üzerindeki potansiyel etkiye ilişkin sorular su yüzüne çıkmaya devam ediyor.

FTX ve Alameda, dün de hareketteydi

Bu sırada dün, on-chain analiz platformu Spot On Chain, FTX’in yaptığı bir önceki işlemleri  bildirmişti. Devam eden iflas işlemlerinin ortasında FTX ve Alameda 1 Aralık’ta stratejik transferler gerçekleştirerek Coinbase, Binance ve piyasa yapıcı Wintermute gibi önde gelen kripto para borsalarına milyonlarca dolar değerinde altcoin gönderdi. Toplamda milyarlarca doları bulan bu işlemler, alacaklılara geri ödeme yapma ve geçen yılki iflasın sonuçlarını ele alma taahhütlerinde önemli bir adım anlamına geliyor.

Söz konusu transferlerin yanı sıra, 5,25 milyon Synapse (SYN), 8,76 milyon Klaytn, Fantom ve SHIB aktarımları gündeme geliyor. Özellikle, bu önemli transferlerde yer alan aynı cüzdanlar AUDIO, WOO ve LOOK gibi altcoinler için de küçük test transferleri gerçekleştirdi. Sektör uzmanları şimdi bu test transferlerinin yakın gelecekte bu üç altcoinin daha büyük satışlarından önce gelebileceğini düşünüyor. Halihazırda 1,5 milyar dolar değerinde altcoin tutan cüzdanlar, kripto topluluğu eylemlerini yakından izlediği için inceleme altında olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x