Gelecek- Saadet Grubunun Düşmemesi için CHP’den Destek

Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in hayatını kaybetmesinin ardından Saadet Partisi ve Gelecek Partisi grubu,  milletvekili sayısının yetersiz olması sebebiyle düşmüştü. CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Gelecek- Saadet Partisi grubunun yeniden kurulabilmesi için Saadet Partisi’ne geçti.

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in hayatını kaybetmesinin ardından TBMM’de Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin kurduğu grup düşmüştü.

Meclis’te grup kurabilmek için 20 milletvekilinin olması gerekiyor. Saadet ve Gelecek Partisi ittifakının milletvekili sayısı ise Hasan Bitmez’in vefatının ardından 19’a düştü.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Saadet Partisi’ne katılmasıyla Saadet -Gelecek ittifakı için Meclis’te grup kurma sayısına ulaşıldı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Vicdani sorumluluk hissettim. Grubun düşmemesi için Saadet Partisi’ne geçtim.” dedi.

Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez, 12 Aralık’ta Meclis’te yaptığı konuşma sırasında kalp krizi geçirerek kaldırıldığı hastanede 14 Aralık’ta hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x