Güntekin Onay’dan Şenol Güneş’e olay cevap: Şampiyonluğu rüyasında görürdü

Süper Lig’in 7. haftasında konuk oldukları ve 2-0 galip geldikleri Konyaspor maçının ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş düzenlenen basın toplantısında konuştu. Yayıncı kuruluş ile ilgili sözlerine Güntekin Onay yanıt verdi.

‘GÜVENSİZ BİR ORTAM YARATILDI’
Zor bir dönemden geçtiklerini belirten Güneş, şunları söyledi: “Deplasmanda oynadık. Biz de tabii zor bir dönemden geçtik. İki deplasman maçında çok ucuz kaybettik. Onun da bir travması var takım üzerinde. Zaten sezon başından beri saha dışında güvensiz bir ortam yaratıldı, ama bunu aldığımız sonuçlarla kapatmaya çalışırken, iki maç da kaybettiğimiz 6 puan ve ligde tabii konumumuzu da etkiledi.

‘YAYINCI KURULUŞUN TARAFSIZLIĞINA İNANMIYORUM’
Yayıncı kuruluşu sert bir dille eleştiren tecrübeli futbol adamı, “Bir de kamuoyunda özellikle bizim taraftarlar arasında güvensizlik olması için argümanlar konuşuldu.” dedi ve ekledi:

Ben yayıncı kuruluşun az evvel yüzüne söyledim. Şimdi de söylüyorum, tarafsızlığına inanmıyorum. İyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Çünkü onlar yok etmeye çalışıyorlar. Ama bizim taraftarın da o konuda uyanması gerekiyor. Şimdi yorumlarla zaten niyetinizi belli edebilirsiniz, ama asıl belgelerle belirtmesi çok kötü. Biz Pendikspor maçında attığımızda golü, o böyle rahatsız olmadan konuşmayan kurum, bir başka maçta gol olduğu zaman o görüntüyü veriyorsa benim konuşacak bir şeyim yok. Yani istediği zaman o görüntüyü devreye sokarsın, istemediğiniz zaman sokmazsın. Peki bu kurumlara biz nasıl güveneceğiz? Aynı durumda takımınızın olumsuz oynuyar, tabii ki eleştireceksin. Eleştirme üzerinden de sadece şu yapılıyor; camiada nasıl bir güvensizlik yaratılır. Zaten biz yazdan beri yönetim istifa, şunlar bunlar. Eleştiri yapılır, ama her gün bunlar konuşuluyorsa ve kazandığın maçtan sonra niye kazandık diye pişmanlık duyma hissi veriliyorsa, burada ben samimiyetin olduğunu düşünmüyorum. Bu tehlikeli bir durum. Bizim için değil. Türk futbolunda tehlikeli bir durum. Saygısızlık olarak görüyorum.

‘OYUNCULARIN VE YÖNETİMİN YAKASINI BIRAKALIM’
Tepkisini sürdüren Güneş, ”Maç kazanılmış, ‘Afrika kupası varmış da’, varsa var yani, her zaman konuştuğumuz şey. Kaybettiğiniz zaman, ‘kimi kötüleyeceğiz, kimi yok edeceğiz.’ Yani tuhaf bir şey görüyorum şu anda. Bizim bu zaman zamanki kaybettiğimiz iki maçtaki eksik oyunlarımızı biz zaten eleştiriyoruz. Siz de eleştireceksiniz. Ama bu eleştiri sınırlarını aştık. Başka niyetlere girildi, camianın da tuzağa düştüğünü düşünüyorum. Ben taraftarların daha sakin olup. Çünkü burada yapacağımız en küçük yanlış, zarar verebilir. Zaten istenen şey, dışarıdan pompalanmak istenen konuların, bizim camiamızda tartışılmasını doğru bulmuyorum. Herkes, her şeye açık. Biz oyuncularda, ben de takımın başarılı olması için uğraşıyoruz. Eksik taraflar varsa onları eleştirilir camia tarafından. Ama olmayacak konularla maç kazandığımız zaman bile yok sayacaksak, kaybettiğimiz zaman abartılı bir şekilde hep dışlamaya çalışırsak bu doğru değil işte. Transfer yapılmıştır, şu yapılmıştır, bunlar tamam doğrudur. Evet geçen de söyledim. Oyuncuların ve kulübün şu an böyle bir sorunu yok. Ama aldığımız sonuçların böyle bir başarısız sonuçlardan zaten ben sorumluyum. Dolayısıyla o zaman oyuncuların ve yönetimin yakasını bırakalım. Ama hem başkan hem bana, daha sonra oyuncuya geldiği zaman, transferde hepsi mükemmel çıkmadı. Bütün oyuncularımız hazır değil. Bunlar eleştirecek. Biz de onları değerlendiriyoruz” diye konuştu.

GÜNTEKİN ONAY: ŞENOL HOCA GERGİN
Şenol Güneş’in sözlerine canlı yayında cevap veren moderatör Güntekin Onay, tecrübeli ismin biraz gergin olduğunu belirtti, “Takımı 8 puan gerisinde. Trabzon’da 3 gol yedi, Adana’da 4 gol yedi, Brugge’de farktan kurtuldu. Deplasmanlarda istediği gibi oynayamıyordu. 8 puanın getirdiği baskı önemli. ‘Yayıncı kuruluşa güvenmiyorum’ sözleri enteresan” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“ŞAMPİYONLUĞU RÜYASINDA GÖRÜRDÜ”
Şenol Hoca’nın şampiyonluğunda burası yine yayıncı kuruluşta. Yayıncı kuruluş manipülasyon yapıyorsa, bir rekabet yaratmak istiyorsa Başakşehir şampiyonluğu rüyasında görürdü. Onu açık konuşalım. Trabzonspor’un reytingi, kabul edelim ki Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’a göre daha az. Trabzonspor da şampiyon olamazdı. Sergen Hoca, Beşiktaş’ın başındayken kim yayınlıyordu maçları, beIN Sports yayınlıyordu. Kim ne yapabilir?

“BEN 32 SENEDİR BU İŞİ YAPIYORUM”
“Şenol Hoca ile kimin ne derdi olabilir? Ben 32 senedir bu işi yapıyorum, kimseyle polemiğe girmedim. Kimseye saygısızlık yapmadım. Röportajı yapan arkadaşımız Gürler, son derece efendi ve tertemiz bir çocuk. Feyyaz Uçar, lakabı Kibar Feyyaz’dır. Kimsenin kalbini hayatında kırmamıştır. Şenol Hoca’nın gerginliği, takımının 8 puan geride olması, iyi futbol oynamıyor olması herhalde bizle bir alakası, kurumumuzla alakası yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x