Taraftar grubundan skandal ‘Yunan ilçesi’ paylaşımı! Vali harekete geçti

Bugün Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Bozüyük Belediyespor Voleybol takımı ile Bilecik Belediyespor Voleybol takımının karşılaşacağı maç öncesi taraftar grubundan skandal paylaşım yapıldı.

BİLECİK VALİSİ’NDEN TEPKİ

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Böyle bir paylaşım kabul edilemez paylaşım yapılan hesap inceleniyor. Huzur şehri olan Bilecik’te huzura kastedenlere taviz verilmeyecek ve gereği yapılacaktır. Şehrimizin çok başarılı iki takımını kardeşlik duyguları içinde izleyeceğiz. Birlik ve beraberliğimiz art niyetli olan kişilere en net cevabınız olacak” notunu düştü.

TARAFTAR GRUBUNDAN ‘ÖZÜR’ PAYLAŞIMI 

Gösterilen tepkiler üzerine Belekoma Tayfa grubu sosyal medya hesabından açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada; Grubumuz ilk kurulduğu günden bu güne tek gayesi ve amacı Bilecikspor’u branş fark etmeksizin desteklemek ve yalnız bırakmamak adına kurulduğunu öncelikle belirtmek isteriz. 14 Ocak saat 14.00’te oynanacak olan Bilecik Belediyespor- Bozüyük Belediyespor voleybol maçında da öncelikli hedefimiz takımımızı yalnız bırakmamaktır. Son yaşanan olayla ilgili yazdığımız bazı kelimeler kamuoyunda tepkiye yol açmıştır. Biz Belekoma Tayfa olarak kimseyi din, dil, ırk belirtmeksizin ayrıştırmak ve dışlamak gibi bir niyetimiz hiçbir zaman olmamıştır. Söylemlerimizin amacı tatlı bir rekabet ortamı oluşturmaktır. Türkiye toprakları içerisindeki her il, ilçe bizim toprağımızdır ve bunun kesinlikle bilincindeyiz. Grubumuza emek veren ve bu paylaşımdan dolayı gözaltına alınan kardeşlerimizin de bu yanlış anlaşılmadan dolayı mağduriyetlerinin giderilmesini temenni ediyoruz. Yaşanan yanlış anlamadan dolayı herkesten özür dileriz” denildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x